E-T-A 2-5000-P10-H-4A
Part No.:
2-5000-P10-H-4A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC
Shipping
2-5000-P10-H-4A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2-5000
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
4A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V