Bourns Inc. 2300HT-750-V-RC
Part No.:
2300HT-750-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Description:
FIXED IND 75UH 9A 36 MOHM TH
Shipping
2300HT-750-V-RC Information
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
9 A
DC Resistance (DCR):
36mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)