Bourns Inc. 2300HT-680-V-RC
Part No.:
2300HT-680-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Description:
FIXED IND 68UH 9.2A 34 MOHM TH
Shipping
2300HT-680-V-RC Information
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
9.2 A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)