Delevan 2256R-821J
Part No.:
2256R-821J
Description:
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM TH
Shipping
2256R-821J Information
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.6 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)