Delevan 2256R-681J
Part No.:
2256R-681J
Description:
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM TH
Shipping
2256R-681J Information
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
5.7A
DC Resistance (DCR):
11mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)