Delevan 2256R-52J
Part No.:
2256R-52J
Description:
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM TH
Shipping
2256R-52J Information
Inductance:
18 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
52 mA
Current - Saturation (Isat):
52mA
DC Resistance (DCR):
143Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)