Delevan 2256R-51J
Part No.:
2256R-51J
Description:
FIXED IND 15MH 61MA 105 OHM TH
Shipping
2256R-51J Information
Inductance:
15 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
61 mA
Current - Saturation (Isat):
61mA
DC Resistance (DCR):
105Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)