Delevan 2256R-50J
Part No.:
2256R-50J
Description:
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM TH
Shipping
2256R-50J Information
Inductance:
12 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
65 mA
Current - Saturation (Isat):
65mA
DC Resistance (DCR):
93Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)