Delevan 2256R-48J
Part No.:
2256R-48J
Description:
FIXED IND 8.2MH 77MA 66 OHM TH
Shipping
2256R-48J Information
Inductance:
8.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
77 mA
Current - Saturation (Isat):
77mA
DC Resistance (DCR):
66Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)