Delevan 2256R-47J
Part No.:
2256R-47J
Description:
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM TH
Shipping
2256R-47J Information
Inductance:
6.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
Current - Saturation (Isat):
80mA
DC Resistance (DCR):
62Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)