Delevan 2256R-43J
Part No.:
2256R-43J
Description:
FIXED IND 3.3MH 126MA 25 OHM TH
Shipping
2256R-43J Information
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
126 mA
Current - Saturation (Isat):
126mA
DC Resistance (DCR):
25Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)