Delevan 2256R-41J
Part No.:
2256R-41J
Description:
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM TH
Shipping
2256R-41J Information
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
141 mA
Current - Saturation (Isat):
141mA
DC Resistance (DCR):
20Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)