Delevan 2256R-40J
Part No.:
2256R-40J
Description:
FIXED IND 1.8MH 157MA 16 OHM TH
Shipping
2256R-40J Information
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
157 mA
Current - Saturation (Isat):
157mA
DC Resistance (DCR):
16Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)