Delevan 2256R-39J
Part No.:
2256R-39J
Description:
FIXED IND 1.5MH 178MA 12.5OHM TH
Shipping
2256R-39J Information
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
178 mA
Current - Saturation (Isat):
178mA
DC Resistance (DCR):
12.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)