Delevan 2256R-391J
Part No.:
2256R-391J
Description:
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5MOHM TH
Shipping
2256R-391J Information
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.25 A
Current - Saturation (Isat):
6.25A
DC Resistance (DCR):
9.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)