Delevan 2256R-35J
Part No.:
2256R-35J
Description:
FIXED IND 680UH 300MA 4.31OHM TH
Shipping
2256R-35J Information
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
300mA
DC Resistance (DCR):
4.31Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)