Delevan 2256R-34J
Part No.:
2256R-34J
Description:
FIXED IND 560UH 330MA 3.75OHM TH
Shipping
2256R-34J Information
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
330 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
DC Resistance (DCR):
3.75Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)