Delevan 2256R-33J
Part No.:
2256R-33J
Description:
FIXED IND 470UH 350MA 3.25OHM TH
Shipping
2256R-33J Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
350mA
DC Resistance (DCR):
3.25Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)