Delevan 2256R-331J
Part No.:
2256R-331J
Description:
FIXED IND 330NH 6.5A 9 MOHM TH
Shipping
2256R-331J Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)