Delevan 2256R-32J
Part No.:
2256R-32J
Description:
FIXED IND 390UH 380MA 2.73OHM TH
Shipping
2256R-32J Information
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
DC Resistance (DCR):
2.73Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)