Delevan 2256R-29J
Part No.:
2256R-29J
Description:
FIXED IND 220UH 500MA 1.58OHM TH
Shipping
2256R-29J Information
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
1.58Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)