Delevan 2256R-28J
Part No.:
2256R-28J
Description:
FIXED IND 180UH 530MA 1.37OHM TH
Shipping
2256R-28J Information
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
530 mA
Current - Saturation (Isat):
530mA
DC Resistance (DCR):
1.37Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)