Delevan 2256R-27J
Part No.:
2256R-27J
Description:
FIXED IND 150UH 630MA 913MOHM TH
Shipping
2256R-27J Information
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
630 mA
Current - Saturation (Isat):
630mA
DC Resistance (DCR):
913mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)