Delevan 2256R-271J
Part No.:
2256R-271J
Description:
FIXED IND 270NH 6.75A 8.5MOHM TH
Shipping
2256R-271J Information
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
6.75 A
Current - Saturation (Isat):
6.75A
DC Resistance (DCR):
8.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)