Delevan 2256R-24J
Part No.:
2256R-24J
Description:
FIXED IND 82UH 810MA 604 MOHM TH
Shipping
2256R-24J Information
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
810 mA
Current - Saturation (Isat):
810mA
DC Resistance (DCR):
604mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)