Delevan 2256R-23J
Part No.:
2256R-23J
Description:
FIXED IND 68UH 970MA 418 MOHM TH
Shipping
2256R-23J Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
970 mA
Current - Saturation (Isat):
970mA
DC Resistance (DCR):
418mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)