Delevan 2256R-22J
Part No.:
2256R-22J
Description:
FIXED IND 56UH 1A 397 MOHM TH
Shipping
2256R-22J Information
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
397mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)