Delevan 2256R-20J
Part No.:
2256R-20J
Description:
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM TH
Shipping
2256R-20J Information
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.12 A
Current - Saturation (Isat):
1.12A
DC Resistance (DCR):
315mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)