Delevan 2256R-19J
Part No.:
2256R-19J
Description:
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM TH
Shipping
2256R-19J Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.33 A
Current - Saturation (Isat):
1.33A
DC Resistance (DCR):
222mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)