Delevan 2256R-16J
Part No.:
2256R-16J
Description:
FIXED IND 18UH 1.82A 119 MOHM TH
Shipping
2256R-16J Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.82 A
Current - Saturation (Isat):
1.82A
DC Resistance (DCR):
119mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)