Delevan 2256R-15J
Part No.:
2256R-15J
Description:
FIXED IND 15UH 2.11A 89 MOHM TH
Shipping
2256R-15J Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.11 A
Current - Saturation (Isat):
2.11A
DC Resistance (DCR):
89mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)