Delevan 2256R-14J
Part No.:
2256R-14J
Description:
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM TH
Shipping
2256R-14J Information
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.24 A
Current - Saturation (Isat):
2.24A
DC Resistance (DCR):
79mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)