Delevan 2256R-12J
Part No.:
2256R-12J
Description:
FIXED IND 8.2UH 2.51A 63 MOHM TH
Shipping
2256R-12J Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.51 A
Current - Saturation (Isat):
2.51A
DC Resistance (DCR):
63mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)