Delevan 2256R-11J
Part No.:
2256R-11J
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.61A 58 MOHM TH
Shipping
2256R-11J Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.61 A
Current - Saturation (Isat):
2.61A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)