Delevan 2256R-09J
Part No.:
2256R-09J
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.9A 47 MOHM TH
Shipping
2256R-09J Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)