Delevan 2256R-08J
Part No.:
2256R-08J
Description:
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH
Shipping
2256R-08J Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
3.07 A
Current - Saturation (Isat):
3.07A
DC Resistance (DCR):
42mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)