Delevan 2256R-06J
Part No.:
2256R-06J
Description:
FIXED IND 2.7UH 3.41A 34 MOHM TH
Shipping
2256R-06J Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
3.41 A
Current - Saturation (Isat):
3.41A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)