Delevan 2256R-04J
Part No.:
2256R-04J
Description:
FIXED IND 1.8UH 4.34A 21 MOHM TH
Shipping
2256R-04J Information
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.34 A
Current - Saturation (Isat):
4.34A
DC Resistance (DCR):
21mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)