Delevan 2256R-03J
Part No.:
2256R-03J
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.45A 20 MOHM TH
Shipping
2256R-03J Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.45 A
Current - Saturation (Isat):
4.45A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)