Delevan 2256R-02J
Part No.:
2256R-02J
Description:
FIXED IND 1.2UH 4.69A 18 MOHM TH
Shipping
2256R-02J Information
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
4.69 A
Current - Saturation (Isat):
4.69A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm)