E-T-A 2216-S110-P1F1-S111-A-10A
Part No.:
2216-S110-P1F1-S111-A-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRK THRM-MG 10A 240VAC/50VDC
Shipping
2216-S110-P1F1-S111-A-10A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2216-S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Holder
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
50 V