Bourns Inc. 2100LL-330-H-RC
Part No.:
2100LL-330-H-RC
Description:
FIXED IND 33UH 6.9A 14 MOHM TH
Shipping
2100LL-330-H-RC Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.9 A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)