Bourns Inc. 2100LL-121-H-RC
Part No.:
2100LL-121-H-RC
Description:
FIXED IND 120UH 4.1A 39 MOHM TH
Shipping
2100LL-121-H-RC Information
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.1 A
DC Resistance (DCR):
39mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.860" Dia (21.84mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)