Fairchild Semiconductor 1V5KE22A
Part No.:
1V5KE22A
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Description:
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201AD
Shipping
1V5KE22A Information
Manufacturer:
Fairchild Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18.8V
Voltage - Breakdown (Min):
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)