1SNK510010R0000.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 1SNK510010R0000 |
| Manufacturer | TE Connectivity ENTRELEC |
| Series | SNK, ZS |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | Feed Through |
| Disconnect Type | - |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Terminal - Width | 10.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Current - IEC | 76 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Current - UL | 67 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 4-24 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-16mm² |
| Features | - |
| Color | Gray |
| Fuse Type | - |
The following parts include "1SNK510010R0000" in Silicon Labs 1SNK510010R0000.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.