3045143.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | 3045143 |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Series | CLIPLINE UT |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Feed Through |
| Disconnect Type | - |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Terminal - Width | 6.2mm |
| Termination Style | Screw |
| Current - IEC | 32 A |
| Voltage - IEC | 1000V |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 10-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.14-6mm² |
| Features | - |
| Color | Black |
| Fuse Type | - |
The following parts include "3045143" in Silicon Labs 3045143.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.