Microchip Technology 1N4751APE3/TR12
Part No.:
1N4751APE3/TR12
Description:
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL
Shipping
1N4751APE3/TR12 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 22.8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C