NorComp Inc. 184A037-192L001
Part No.:
184A037-192L001
Description:
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MNT IDC
Shipping
184A037-192L001 Information
Series:
184A
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
37
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C)
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
1.5A