Knowles Syfer 1812YA250222KJTSYX
Part No.:
1812YA250222KJTSYX
Description:
CAP CER 2200PF 250VAC X7R 1812
Shipping
1812YA250222KJTSYX Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.079" (2.00mm)