Delevan 1812R-563G
Part No.:
1812R-563G
Description:
FIXED IND 56UH 191MA 5.5 OHM SMD
Shipping
1812R-563G Information
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
191 mA
DC Resistance (DCR):
5.5Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)